Azərbaycanda "Kibermüharibə" yarışının I mərhələsinin qalibləri məlum olub

2022/06/1654847768.jpg
Oxunub: 20249     13:19     16 Sentyabr 2023    
Azərbaycanda dövlət qurumlarının, bankların, kritik infrastrukturların, provayder və operatorların eyni zamanda təhsil müəssisələrinin 41 komanda ilə qatıldığı "Kibermüharibə" yarışının I baza keçid mərhələsi başa çatıb.

Bu barədə Ordu.az-a Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətindən bildirilib.

İlk mərhələdə əldə etdikləri nəticələrə uyğun olaraq ən yüksək nəticə göstərmiş komandaların sıralaması aşağıdakı kimidir:
1. "Kapital Bank" ASC - "CyberKapitalists"
2. "PAŞA Bank" ASC - "Old School"
3. "Express Bank" - "Xpr3ss1337"
4. Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi - "Digital Rangers"
5. Dövlət Gömrük Komitəsi - "Customs"
6. Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) - "UEIB"
7. Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi - "KiberDost"
8. "Global Service Provider" - "NetVault31337"
9. Fövqəladə Hallar Nazirliyi - "1 Group"
10. Prezident Təhlükəsizlik Xidməti - "Iron Fist"
11. Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Mərkəzi (İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi) - "ACC Predators"
12. Elm və Təhsil Nazirliyi - "TechLockDown"
13. Müdafiə Nazirliyi - "MoD of Azerbaijan"
14. Bakı Ali Neft Məktəbi - "Squadron"
15. Azərbaycan Mərkəzi Bankı - "CBAR_Team"
16. "PASHA Technology" MMC - "This is the way"
17. French-Azerbaijani University - UFAZ - "CyberSiege"
18. Azərbaycan İnvestisiya Holdinqi - "AİH"
19. Prezident yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi - "AS4NS3C"
20. "Azercell Telecom" MMC - "CyberCell"
21. "Azerconnect" MMC - "CevahirTeam"
22. "AFB Bank" ASC - "AzeIntruders"
23. "Unibank" ASC - "UniCyberWarriors"
24. ADA Universiteti - "Firewall Force"
25. "AZINTELECOM" MMC - "Seclusion"
26. "Simbrella Bakı" MMC - "SIMOPS"
27. İqtisadiyyat Nazirliyi - "Cyber Force"
28. Ədliyyə Nazirliyi - "CyberJustice"
29. "Azər-Türk Bank" ASC - “Bastion”
30. Səhiyyə Nazirliyi - "SN"
31. Prezidentin İşlər İdarəsi - "0x5041"
32. Naxçıvan MR Rabitə və Yeni Texnologiyalar Nazirliyi - "Alinja-Gala Cyber Wizards"
33. "Xalq Bank" ASC - "XSecurity"
34. Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi - "ADSEA"
35. Azərbaycan Texniki Universiteti - "AzTu-SEC"
36. Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti - "Müəllimlər"
37. "Muğan Bank" ASC - "MuganSec"
38. "Bank BTB" ASC - "Bank BTB"
39. Şirvan Şəhər İcra Hakimiyyəti. - "BRAVE"
40. Baş Prokurorluq - "Baş Prokurorluq"
41. Dövlət Sərhəd Xidməti - "DSX"

Digər komandaların nəticələri ilə müqayisədə nisbətən aşağı nəticə göstərmiş son 10 komandanın hazırkı “Kibermüharibə” yarışındakı mübarizəsi sona çatıb.

I və II mərhələ onlayn qaydada sonuncu - III mərhələ isə finala çıxmış 20 komanda ilə fiziki məkanda - "Kongress Hall"da CIDC-2023 tədbirləri çərçivəsində "kibermüharibə" şəraitində baş tutacaq.

Ordu.az

© Materiallardan istifadə edərkən hiperlinklə istinad olunmalıdır


Teqlər: Azərbaycan   Kibermüharibə  


Bizi "telegram"da izləyin